Zaznacz stronę

Ciekawa prezentacja sprzedażowa – sposoby i podejście. Pewnie nie raz spotkałeś się z różnego rodzaju formami prezentacji. Dzięki nim mogłeś przekazać najważniejsze informacje na dany temat i do odpowiedniej grupy odbiorców. Stałeś się wówczas ekspertem w oczach swoich słuchaczy.

Co powinna zawierać ciekawa prezentacja sprzedażowa

No i tu powstaje pytanie: Czym mogę zainteresować swoich słuchaczy? Jeśli znajdziesz na to odpowiedź, to bardzo prawdopodobne, że znacznie wyróżnisz się na tle innych osób. Tego możesz być pewien 🙂 Większość osób tak naprawdę nie zastanawia się nad tym, co chce przekazać w swoim wystąpieniu.

Czy to jest błąd ?

Jasne i to bardzo duży ! Pomyśl, na przykład Twoim zadaniem jest przedstawić sposoby zdrowego trybu życia, a całkowicie pomijasz takie istotne aspekty jak: ruch, odpowiednia ilość snu czy odpoczynek. Ten przykład ma Ci uzmysłowić tylko, że bardzo ważny jest plan i cel Twojego przekazu. Temat przygotowanej prezentacji powinien być spójny z treścią.

Co mogę jeszcze zrobić, aby była to ciekawa prezentacja sprzedażowa?

Powiedzmy, że treść takiej prezentacji pokrywa się z opisywanym tematem, a mimo to Twoja prezentacja nie ,,powala na kolana”. I tu pojawia się pytanie: co mogę zrobić więcej ? Co sprawi, że tak naprawdę zabłysnę w oczach publiki?

Teraz wyobraź sobie, że znalezienie takiego ,,złotego środka” znacznie ułatwiłoby Ci zaciekawienie Twoich odbiorców. Czy istnieje jeden kluczowy element, który Ci to zapewni? Tego nie wiem.

Natomiast jestem pewien, że jeśli w pełni skupisz się na utrzymaniu kontaktu ze swoimi słuchaczami, tzn. będziesz trzymał ich w napięciu od samego początku do końca takiej prezentacji, to wówczas jest duża szansa, że będzie to ciekawa prezentacja sprzedażowa.

Dobrym sposobem tworzonego przekazu jest kontrast sytuacji. Nic tak nie przykuwa ludzkiej uwagi, jak nagłe i niespodziewane zwroty akcji, w wyniku czego do samego końca nie wiadomo czego można się spodziewać. I właśnie ta niepewność wzmaga zainteresowanie słuchaczy. Do tego dodałby jeszcze elementy humoru, a całość opleciona w inspirującą historię.

Ciekawa prezentacja sprzedażowa – sposoby przedstawienia

Kiedy już  wiesz w jaki sposób zaciekawić swoją prezentacją, to teraz warto pomyśleć o formie przekazu. I poniżej przedstawię Ci 3 sposoby, które od razu możesz wykorzystać do własnych działań prywatnych czy biznesowych.

1.Podstawowa prezentacja
I tu możesz wykorzystać bardzo dobrze Ci zanany program PowerPoint, za pomocą którego stworzysz w intuicyjny i prosty sposób prezentację, którą wykorzystasz: na szkoleniu, konferencji stacjonarnej, ale również podczas spotkania online, czyli na przykład podczas webinaru.

Jeżeli dopiero zaczynasz tworzyć pierwsze prezentacje, to wykorzystanie tego programu będzie najlepszym rozwiązaniem. Dlatego sprawdź za pomocą tego nagrania możesz wykorzystać możliwości PowerPoint. A wówczas robienie własnych prezentacji stanie się przyjemnością. Tego Ci życzę 🙂

2. Wideo
Kolejnym sposobem na stworzenie ciekawej prezentacji jest nagranie wideo. W artykule: Jak nagrać wideo w marketingu – pierwsze kroki, przedstawiłem w jaki sposób możesz stworzyć i zmontować wideo przy użyciu darmowych programów.

Przygotowane wideo ma ogromną wartość na rynku marketingowym. Przysłowie chińskie mówi:

,,Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów”

Dlatego jak najwięcej informacji staraj się przekazywać w postaci wideo, a wówczas łatwiej trafisz do swoich odbiorców. Dla przykładu przedstawiam Ci stronę zawierającą ciekawe nagranie.

3. Podcasty

Jeśli nie trafia do Ciebie tylko tekst pisany (prezentacja) albo nagranie filmowe (wideo) a wolisz jedynie słuchać nagranego głosu, to możesz zastosować właśnie podcasty. W największym skrócie jest to audycja poszczególnych odcinków w plikach audio – najczęściej mp3.

Tak przygotowane pliki dostępne przez internet stanowią bogate źródło wiedzy multimedialnej. Możesz z takich informacji korzystać bezpośrednio z własnego komputera lub pobrać na  odtwarzacz muzyczny i słuchać w dowolnym miejscu.

 

W artykule: Ciekawa prezentacja sprzedażowa – sposoby i podejście, przedstawiłem Ci kilka form przekazu. Zastanów się, która jest dla Ciebie najciekawsza, a następnie zacznij ją stosować. Pamiętaj! Nie musisz się ograniczać, wykorzystaj najlepiej wszystkie.
Jeśli miałbyś pytania do powyższego tematu, to śmiało napisz w komentarzu poniżej. Pozdrawiam i do usłyszenia niebawem.

Shares

Polecane wpisy: